Sign In

Blog

En son yazılar
Profilo Buzdolabı Soğutma Ayarı Nasıl Yapılır?

Profilo Buzdolabı Soğutma Ayarı Nasıl Yapılır?

Profilo Dolap Derecesi Ayarı Kaç Olmalı?

Profilo dolapların derece ayarı +4 ve -18 arasında olmalıdır.

Profilo Soğukluk Ayarı Nasıl Yapılır?

Profilo buzdolabı soğutma ayarı aslında çokta zor değildir. İlk olarak dolabınızın soğutucu kapağı kısmını açmalısınız. Daha sonra arka kısımda ya da yanda sıcaklık kontrol ayarı yapmanızı sağlayan etrafında derece göstergeli termostatı bulmalısınız. Bu termostat soğukluk ayarını yapmanızı sağlayacaktır. Soğukluk değerini azaltıp arttırmanızı sağlayan termostatı uygun kullanma koşullarında kullanmalısınız.

Buzdolabınızı ortalama bir sıcaklıkta kullanmak hem elektrik tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır hem de besinleri daha sağlıklı saklamada faydalı olacaktır. Buzdolabının alt kısmının ortalama sıcaklık değeri 4 derece iken besinlerinizi daha soğukta muhafaza etmek istiyorsanız maksimum 2 dereceye kadar düşürebilirsiniz.

Profilo No Frost Buzdolaplarında Soğutma Ayarı Nasıl Yapılır

No frost buzdolabınızı +2°C ve +8°C arasında ayarlayabilirsiniz. No frost buzdolabı soğukluk ayarı şu şekilde yapılır:

P tuşuyla beraber soğutma kısmını seçip istediğiniz sıcaklık değerine ulaşana dek +/- tuşlarına basın.

Profilo Low Frost Buzdolabı Soğutma Ayarı Nasıl Olmalı?

Eğer Profilo low frost buzdolabına sahipseniz, low forst buz dolabı ayarı sizin için kolay olacaktır. No frost buzdolabından farksız olarak yapmanız gereken dolabın üst kapağını açıp aynı şekilde üst kısımda bulunan derece ayarı bölümünden +/- tuşlarıyla ayar yapmak olacaktır.

Profilo Derin Dondurucu Soğukluk Ayarı Nasıl Olmalı?

Derin dondurucularda soğukluk ayarı yapmak için ilk olarak derin dondurucunun kapağını açmalısınız.

Daha sonra üst kısımda bulunan açma kapama ve derece ayarı kısımları görülecektir. Sağdaki tuşla derin dondurucunuzu açıp kapatırken soldaki tuşla ise her basmanıza bir sonraki soğukluk derecesine geçecektir ve geçtiğiniz soğukluk derecesinin ışığı yanacaktır. Bu kısımdan ideal soğukluk derecenizi ayarlamak için soldaki tuşa ışık -18 dereceye gelene kadar basmalı ve -18 derecede kullanmalısınız.

Ayrıca derecelerin en solunda super yazısı bulunmaktadır. Diğer adıyla super dondurma bölümü olan ve yiyeceklerinizi şoklamaya yarayan Profilo buzdolaplarında bulunan bu özellik derin dondurucunuza yeni koyduğunuz yiyeceklerin hızlıca donmasını sağlamaktadır. Fakat dikkat edilmesi gereken önemli nokta yiyeceklerinizi dondurduktan sonra buzdolabınızı tekrar super moddan çıkarıp normal soğukluğa almak olacaktır.

Profilo Buzdolabı Ayarı Nasıl Olmalı?

Türkiye hava koşullarına göre ideal derece +4 ve -18 arasındadır.

Yani profilo derin dondurucu soğutma ayarı ideal olması için -18 derece iken soğutma kısmında ideal derece +4 tür. Eğer sıcak bir memlekette yaşıyorsanız ve dolabınızın içinin sıcak olduğunu düşünüyorsanız, soğutma derecesini +2 derece yapabilirsiniz.

Profilo Buz Dolabı Kışın Kaç Derece Olmalı?

Dolabınızı farklı mevsimlerde mevsim sıcaklığına göre ayarlamak sizin bütçenize fayda sağlayacaktır. Profilo buzdolabı soğutma ayarı kışın 5-8 derece arasında olması gerekirken yazın ise 2-5 derece arası olmalıdır.

Derin Dondurucu Ayarı Nasıl Olmalı?

Profilo kullanıcılarına fabrika ayarı olan -18°C de göndermektedir. Dondurucunuzu fabrika ayarı olan bu derecede kullanmanızı öneririz.

No Frost ve Low Frost Buzdolapları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Profilo buzdolaplarını no frost ve low frost olmak üzere iki farklı şekilde pazarlamaktadır.

No frost ve low frost buzdolapları arasındaki farklar şunlardır:

Low frost buzdolabı olası bir elektrik kesintisine karşın yiyeceklerinizi 48 saate kadar korurken no frost buzdolaplarında bu süre 12 saattir.

No frost buzdolapları kar ve nemi önlerken yiyecekleri hızlı soğutmasıyla daha kaliteli halde kalmasını sağlar. Low frost buzdolabı ise daha az karlanma yaparak sizin için kolay defrost yapmanızı sağlar.

servisci

servisci

View all posts by servisci

Türkiye'nin Servis Listesi Rehberi

Related Posts

Bir yanıt yazın