Sign In

Blog

En son yazılar
Vaillant Yoğuşmalı Kombi Arızaları

Vaillant Yoğuşmalı Kombi Arızaları

Vaillant Yoğuşmalı Kombi Arızaları , yoğuşmalı Vaillant kombi modellerinde görülen arızaları ifade etmektedir. Yoğuşmalı kombi modelleri sağladığı enerji tasarrufu nedeni ile son yıllarda bacalı kombilere oranla daha fazla tercih edilmekte ve üretilmektedir.

Vaillant markasının yaygın olarak kullanımda olan yoğuşmalı kombi modelleri aşağıdaki modellerdir.

EcoTEC Pro Tam Yoğuşmalı Kombi;

Bu model tam yoğuşmalı bir kombi modelidir. Tam yoğuşmanın anlamı atık gazın, bacadan atılmadan buharlaşma yöntemi ile kombi sistemine kazandırılarak ekstra enerji sağlanmasıdır. Bu cihazlar eski kombilere kıyasla %30 enerji tasarrufu sağlar.

 Hacmi geniş olmadığından az yer kaplar ve montaj edilmesi de kolaydır. Tüm bunların yanı sıra ekstra özellik olarak aqua sensöre sahiptir. Bu sensör duş sırasında su sıcaklığını sabit tutmanızı sağlar.

EcoTEC Plus Tam Yoğuşmalı Kombi;

Bu model EcoTEC Pro modelinde mevcut olan özelliklere sahiptir. Bunların dışında çalışma ses seviyesi düşüklüğü ile de Quiet Mark sessiz çalışma ödülüne de sahip olmuştur.

EcoFIT Start Yoğuşmalı Kombi

Aydınlatmalı LCD ekranı, %103 verimlilik performansı ve düşük ses seviyesi ile Vaillant kombi modellerinde arasında en yenilikçi isimlerden biridir.

Vaillant Yoğuşmalı Kombi Arızaları Nelerdir?

Vaillant yoğuşmalı kombi arızaları genellikle kombi bakımı yaptırılmamasından kaynaklı olan tozlanma ve filtre tıkanmalarından kaynaklıdır. Bunun dışında yedek parçaların kırılması ya da bağlantılarının bozulmuş olmasından kaynaklı arızalara da sıkça rastlanmaktadır.

Yoğuşmalı kombilerde baca olmadığından baca sensörü vb. parçalarda arıza olması mümkün değildir. Bunun yerine yoğuşmayı sağlayan donanım gereçlerinde arızalara rastlanmaktadır.

 Vaillant kombi servisi yoğuşmalı kombi modellerinde meydana gelen tüm arızaların giderilmesi için hizmet vermektedir. Vaillant Yoğuşmalı Kombilere özel arızalar arasında en çok rastlanan arıza kodu F77 arızasıdır.

Yoğuşma suyu pompasında meydana gelen sorunlar bu arızaya neden olmaktadır. Vaillant Servis öncelikle pompanın onarımı yoluna gider. Onarımın mümkün olmadığı durumlarda ise pompanın değitirilmesi gerekir. Yoğuşma suyu pompası değiştirildiğinde diğer tüm yedek parçalar gibi 1 yıl garantili olarak yeni parça takılır.

servisci

servisci

View all posts by servisci

Türkiye'nin Servis Listesi Rehberi

Related Posts

Bir yanıt yazın